Немският шампион  ще играе срещу ПСЖ на финал в тазгодишното издание

...

Байерн елиминира Лион и ще премери сили с ПСЖ на финала в Шампионска лига

Немският шампион   ще играе против ПСЖ на край в тазгодишното издание на Шампионска лига. Баварците отстраниха френския Олимпик Лион след класическа победа с 0:3 в полуфинален конфликт от конкуренцията.
Лион може съществено да съжалява за развоя на мача, откакто пропиляха куп голови положения в срещата. Двубоят стартира с два огромни пропуща на Мемфис Депай и Карл Токо Екамби, които скоро по-късно бяха осъдени от Серж Гнабри след солова акция в жанр " Ариен Робен ".
До края на полувремето Гнабри удвои преднината на своя тим, реализирайки деветото си попадение в Шампионска лига през сезона. През втората част Лион още веднъж не се оправи пред вратата на Мануел Нойер, като Екамби записа още няколко фрапантни пропуща на сметката си. В края на мача Роберт Левандовски се разписа и оформи крайния резултат.

Източник: actualno.com